Otázka v titulku je možná zbytečná, každý, kdo masky vyzkoušel ví, že ano.

Pokud někdo váhá nebo přemýšlí jakou masku si pořídit, může mu tento text být průvodcem.

Ačkoli to možná bude zbytečné, musím se v úvodu zastavit u bezpečnosti. Masky mají beze zbytku jednu zásadní vlastnost. Zbaví vás očního kontaktu se sub osobou a sub osobu zbaví možnosti mluvit. Proto si místo bezpečnostního slova domluvte bezpečnostní gesto. A to vždy respektujte. Myslete na to, že maska se nedá sundat teď hned. Sundat sádrovou masku může být záležitost klidně na dvacet minut.

Nemusím snad dodávat, že v případě velkého problému je přednější život a zdraví sub, proto musíte být připraveni masku i zničit. A jako obecně v BDSM i tady platí, že napřed chodíme a až potom běháme. Někdy sub potřebuje více času na to, aby si na masku zvykl. Dopřejte mu čas na adaptaci, odměnou vám oběma bude lepší prožitek.

V článku nebude žádný odkaz, masky jsou snadno k nalezení na mnoha e-shopech.

Nejsnadnější způsob, jak sub osobu zbavit osobnosti je použití obinadla. Obyčejné elastické obinadlo pořídíte za pár korun v každé lékárně a dá se s ním užít spousta legrace. Je to velmi levný a bezpečný způsob hraní. Obinadlo může mít spodek na těle vlastně libovolnou dobu a je jen na vás, zda mu necháte volné oči, ústa nebo ho zabalíte kompletně. Přes obinadlo se dá pohodlně dýchat a je tedy zcela bezpečné.

Jinou kapitolou jsou masky, které lze považovat za deprivační. Je jich spousta druhů v širokých cenových relacích. Od kožených, koženkových přes masky ze silného plátna a mnoha dalších. Na fotce můžete vidět nejzákladnější koženkovou masku, kterou používám k přidržení nafukovacího gagu v ústech. K ničemu jinému se moc nehodí, ale dá se sehnat za pár korun, chtěli jsme ji vyzkoušet.

O něčem jiném je deprivační maska, která byla naše první. Tady na webu najdete povídku, kde popisujeme její první použití. Proto si to celé můžete přečíst a já se vrhnu na „techničtější“ popis. Maska téměř dokonale připraví sub o sluch, stoprocentně o zrak a částečně ztíží dýchání. Ztíží, nikoli znemožní. Je zajímavé sledovat reakce subinky těla, když ji do masky zavírám. V masce není problémem vůbec nic. Subinka se dá libovolným způsobem trápit, dá se šukat, dá se nechat jen tak ležet a užívat si odstřižení od okolního světa. Ostatně ona sama k tomu bude mít pár vět.

Zásadní je nespěchat a spolupracovat s dom při utahování popruhů, jinak po čase začnou tlačit na čelo a odvádí to pozornost. Chceme se soustředit na jiné věci, než že tlačí popruhy.
Maska přinese do hry absolutní dezorientaci v prostoru. Není v ní vůbec žádné vodítko, čím se řídit. Kdo by přeci jen chtěl absolutně zbavit uchu, protože hlasitější zvuky jsou slyšet, stačí přidat špunty do uší.

Velmi podobná je další deprivační maska. Která má oproti první jinak udělané popruhy, a hlavně má nad ústy větší otvor. Ten lze vyplnit dodaným gumovým penisem. V závislosti na rozměrech vašeho vybavení můžete gumový penis nahradit vlastním. A dusit subinku ptákem nebo jí šukat krk, když je zbavená osobnosti je delikátní zážitek. Předpokládám, že i pro ni.

Gumový pták jako roubík funguje úplně dokonale. Dá se sehnat ve dvou velikostech. Ta menší méně omezuje v puse. Větší se dostane tak hluboko do krku, že už se to nedá prodýchat. Osobně mě ten menší uklidňuje:) Můžu se do něj zakousnout, když z různých důvodů nemůžu křičet. Když mě dom šuká svým ptákem, je to úplně jiné. Nic nevidím, nevím, co má v plánu, znovu a znovu mi tak bere nějakou nalezenou pohodu.

Klasikou je plynová maska. My používáme masku ruského typu, ale dají se sehnat mnohé jiné. Všechny mají stejný princip a dá se k nim použít celá řada příslušenství. Na fotce vidíte základní setup, kde je u masky chobot a „kyblík“ který lze napustit vodou a tím regulovat dýchání. Maska lze kombinovat s mnoha různými vaky, lze si zapojit do sofistikovaných obvodů, kde se dá omezovat dech sub osoba.

Očnice masky se dají přelepit a tím je sub osoba zbavena zraku. Pro citlivější osoby doporučuji pod masku použít bavlněnou kuklu. Výhodou je snadná údržba a vlastně neomezená životnost. Na gumě se prostě nemá co rozbít. Může se stát, že koupíte masku, která pochází v armádních zásob. Pravděpodobně bude pokryta bílým práškem, který stačí umýt mýdlem a vodou.

Na závěr jsem si nechal latexovou breath play masku. K ní jsem si dlouho hledal vztah, v minulosti jsem zažil panický záchvat, který subinka měla při jejím použití a dlouho mi trvalo, než jsem byl ochotný dát masce znovu šanci. První použití nám zabralo asi deset minut. Delší dobu sub masku na hlavě nesnesla. Dnes si v masce hrajeme hodinu i více, kromě spanku jsme v ní zkusili snad vše. A šukat sub, která má tímto způsobem omezený dech bývá velmi šťavnaté.

Pokaždé když si ji nasadím, přijde na mě totální panika. Panika z toho, že nemůžu dýchat. I když vím, že můžu. Potřebuju čas na zklidnění, nechat pár minut bez zapnutí zipu. Dokud se nezklidní dýchání a nedomluvím hlavě, že všechno bude v pořádku. Strach totiž nezmizí, ten tam je pořád.

Jakmile zip zapneš, znovu potřebuju dát chvilku klidu. Ubývá příjem kyslíku a přidává se panika, že z toho nemůžu ven. Důležitý je najít si rytmus, hrozný je, když se maska přilepí na pusu a vtáhne se dovnitř. Totéž se stane, když vám dom ucpe malý otvor, kterým dýcháte a potom ho pustí musíte se znovu dostat do rytmu. Jde to jen velmi pomalu. Celou dobu máte intenzivní pocit, že mu patříte a že vám ovládá ty nejzákladnější lidské potřeby.

Bez důvěry k vašim dom to snad raději vůbec nezkoušejte. Musíte vědět, že když bude zle, dom vás hned vysvobodí.

Co říci na závěr? Nebojte se masek. Dají vašemu hraní jiný rozměr. Je možné je kombinovat s bondáží, se spankem a ke slovu může klidně přijít i starý dobrý pranýř. Není snad důležité opakovat, že zásadní je bezpečnost. Dávejte na sebe při každém hraní pozor.