Spanking může být součástí BDSM hry, ale i při této praktice je důležité být obezřetný a respektovat bezpečnostní opatření. Zde jsou možná rizika spojená se spankingem:

 1. Fyzická Bezpečnost:
  • Přílišná Síla: Při spankingu je důležité ovládat sílu, aby nedošlo k zbytečnému zranění nebo bolesti. Přílišná síla může způsobit modřiny, oděrky nebo dokonce roztržení kůže. Modřiny a oděrky mohou být a jsou často žádoucí, ale jestli vaši sub čeká obchodní jednání nebo návštěva koupaliště, nepoděkuje vám. Existují nástroje, kterými lze způsobit značnou bolest i bez modřin a podlitin.
 2. Zranění Pohlavních Orgánů:
  • Nesprávná Technika: Spanking v oblasti pohlavních orgánů může být bolestivý a způsobit závažná zranění. Je důležité znát správnou techniku a držet se bezpečnostních pravidel.
 3. Citlivost Kůže:
  • Přecitlivělost Kůže: Někteří lidé mohou mít přecitlivělou kůži, a proto je důležité respektovat jejich tolerance k bolesti a přizpůsobit intenzitu spankingu.
 4. Hygienická Bezpečnost:
  • Sterilizace Pomůcek: Používaní nástrojů pro spanking vyžaduje důkladnou sterilizaci, aby se předešlo infekcím a bakteriím.
 5. Psychická Bezpečnost:
  • Komunikace a Souhlas: Při spankingu je klíčová komunikace ohledně hranic a vzájemného souhlasu. Nesprávná komunikace může způsobit psychický stres nebo úzkost.
 6. Nesprávný Nástroj:
  • Používání Nevhodných Pomůcek: Používání nesprávných nástrojů (příliš tvrdých nebo nevhodných materiálů) může způsobit zranění nebo nežádoucí bolest.
 7. Reakce na Bolest:
  • Individuální Reakce: Každý člověk reaguje na bolest jinak. Před začátkem spankingu je důležité diskutovat o individuálních preferencích a citlivosti.
 8. Sledování Příznaků Nespokojenosti:
  • Sledování Reakcí: Partner by měl být pozorný k reakcím druhého. Pokud dochází k příznakům nespokojenosti nebo bolesti, měla by se aktivita zastavit.

Je důležité si být vědom toho, že každý člověk má odlišné preference a tolerance k bolesti. Respektování komunikace, vzájemný souhlas a sledování bezpečnostních pravidel jsou klíčové pro bezpečné praktikování spankingu.

Je potřeba si uvědomit, že za všech okolností má odpovědnost dominantní partner. Submisivní parter se může dostat do takzvaného „subspace“ a nemusí být schopen včas rozeznat, co už je moc.

Z pohledu dominanta přidám velmi osobní názor. Ačkoli každé sadistické monstrum bezesporu uspokojuje odpor jeho „oběti“, při výprasku nemá prostor erekce. Je potřeba za všech okolností používat hlavu a dbát na to, aby submisivní partner byl schopen i výprasků v budoucnosti.

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4306539971525474"
   crossorigin="anonymous"></script>