O zavádění předmětů do močové trubice jsem nedávno psal. Dnes se na problematiku chci podívat z praktického pohledu a probrat pomůcky, se kterými bude sounding nejen příjemný, ale také bezpečný.

Není snad potřeba psát, že zásadní je dodržení všech pravidel SSC a je potřeba dbát na hygienu. Pokud kterýkoli partner projeví pochybnosti nebo strach, nepřemlouvejte. Nechte to být. Existuje řada jiných, příjemných aktivit. Z mé zkušenosti mají obavy ze soundingu ženy, kterým byla v porodnici zavedena cévka. Zkuste vysvětlit, že moderní dilátor je rozhodně něco jiného, ale nikoho do akce nenuťte. Nikdy.

Za nepříjemnými zkušenostmi žen často stojí to, že většina nemocničních katetrů je ostrá. Bývají ukončeny pomocí laseru a jsou pro příjemné aktivity zcela nevhodné.

A tady můžeme začít. Uretrální hrátky můžeme rozdělit v zásadě na sounding a katetrizaci. Při soundingu zavádíme předměty do močové trubice, při katetrizaci můžeme napouštět nebo vypouštět močový měchýř.

Každý, kdo si chce hrát s močovou trubicí by měl myslet na to, že je potřeba desinfikovat nebo sterilizovat hračky. Na desinfekci postačí líh z lékárny, na sterilizaci stačí var. Používané hračky jsou vyrobeny z nerezu nebo silikonu. Oba materiály bez problému vydrží sterilizaci varem.

Jako lubrikant postačí práškový který se dá sterilizovat například v mikrovlnné troubě. Osobně doporučuji používat rukavice. Před samotným zavedením je vhodné trubici lubrikovat, ideálně pomocí stříkačky natlačit trochu gelu dovnitř. Velmi vhodný je například jelení lůj který usnadní zavádění.

Zavádění samotné by nemělo bolet. Bolest jako obranný mechanismus těla nám dává jasně najevo, že je potřeba brzdit nebo přestat. U mužů lze pomocí dilatoru dosáhnout efektu, kdy je penis honěn zevnitř. U žen dochází k dráždění vnitřní, větší části klitorisu.

U obou pohlaví lze použít plné nebo duté dilátory. S tím, že ženská trubice je podstatně kratší a je vhodné použít kratší hračky. U mužů je možné použít hračky delší. Pokud se chcete soundingu věnovat častěji, doporučuji koupit si tuhle fešáckou sadu.

Hrátky s trubicí je možné kombinovat s elektro. Stačí správný zdroj, dilátor a o zábavu je postaráno. Každý muž má také koule, které je možné stáhnout smyčkou a muž bude rázem plný energie.

Další variantou her je katetrizace. Začít se dá na pohled nevinným nafukováním močového měchýře. Hra samotná nesmí bolet a výsledkem může být nezastavitelné „prdění“ z penisu nebo vaginy. Nafukovač je bezpečná hračka. Nafukujte opatrně, stačí dvě zmáčknutí balonku. Hned se nabízí možnost subíka nebo subinku potrestat. Ty nepřestaneš prdět? Nevadí, dostaneš na zadek. Bičíku se bude zadek líbit.

Velmi snadno se dá močový měchýř vypustit. K tomu souží silikonový katetr. Při zavádění snadno poznáte, že jste narazili na svěrač měchýře. Odpor zlehka překonáte a pak si užíváte, že subík se vypouští a neokáže to ovládat.

Měchýř se dá také napouštět, nejlepší je k tomu fyziologický roztok, který se dá pořídit v lékárně. Použít se dá i převařená pitná voda. Já osobně raději pracuji s fýzákem. Do prázdného měchýře se bez problému vejde 200 ml. Zkusit můžete i více, ale pozor! Jakmile to začne bolet, je to jasný signál, že je potřeba přestat. Potom okamžitě trochu roztoku vypustíme ven.

Zkusím odpovědět na otázky, které vás možná napadnou.

-Není to nebezpečné? Ano, jako každá aktivita, je to nebezpečné. Když budete dbát na čistotu a budete poslouchat bolest, nehrozí nebezpečí.
-Nebude mi pak unikat moč? Ne, nebude. Za držení moči odpovídá svěrač, to je svalový pletenec a ten dilátorem trvale neroztáhnete.
-Nemůžu dostat zánět? Můžete. Za více než 30 let praxe se mi to stalo jednou. Vyřešila to antibiotika. Ostatně zkušení soundeři mají často antibiotika doma. Prý prevence. Já si to tehdy zavinil sám, věřil sem dámě, že pomůcka je čistá a až poté zjistil, že ji pouze umyla vodou. Zánět naštěstí dostala ona a ne já.
-Dá se zánětu předejít? Dá. Dokonalou desinfekcí pomůcek. Tím, že pomůcky nebudete strkat jinam než do trubice. Zejména análu se úplně vyhněte.
-Nemůžu se zranit? Můžete. Je potřeba velmi přísně dbát na bolestivé signály, lubrikovat a věřit si partnerem nebo partnerkou.

Co říci závěrem? Dbejte na čistotu, poslouchejte signály těla a nebojte se. Po skončení hrátek jděte močit. Můžete cítit lehký tlak. Můžete dokonce vidět pár kapek krve. To je v pořádku, často je to zaviněno jen smrštěním svěrače.

Pokud se objeví déletrvající potíže nebo krvácení, na nic nečekejte a jděte k lékaři. Nikdo vás nebude soudit, řada lékařů je také více či méně úchylných a praktikují i sounding.