Snad každého ujetého člověka už někdy napadlo vyzkoušet waxplay. Koho ne? Tomu tyhle hrátky vřele doporučuji.

Jestli si říkáš: No hurá, letím do Ikea (nebo jiného obchodu), koupím svíčky a jdu na to, tak prosím ne! Takhle opravdu ne. Na českých webech a profilech různých komunit se sice můžeš dočíst, že waxplay je možné dělat se svíčkami z včelího vosku, parafínu a podobně, já říkám nahlas ne.

Komerčně dostupné svíčky z včelího vosku obsahují pyl. Kromě toho, že je to alergen, může způsobit a působí nepříjemné popáleniny. Daleko nad rámec toho, co může být bráno jako chtěná stopa po hře. Parafín je sice fajn, ale jeho bod tání je pro většinu BDSM lidí příliš nízký. Hlavně, a to je zásadní, jeho zplodiny jsou karcinogenní. Takový palmový vosk je extrémně nebezpečný. Při dopadu na kůži jsou téměř jisté popáleniny prvního stupně. Vyhni se obloukem i svíčkám, kde jsou různé třpytky a podobně. Na kůži pak padá v podstatě rozžhavený kov. A zdaleka nejde jen o vosk. U komerčních svíček se obvykle nemáš šanci dozvědět, jaká jsou v nich barviva, jaké parfémy a tak dále a tak dále…

Pokud si chceš hru užít a ve zdraví přežít, doporučuji si od osvědčených prodejců koupit kvalitní svíčku. Tím bych začal. Na internetu najdeš celou řadu prodejců, osobně můžu doporučit svíčky od Nëye Candles. Proč? Protože její svíčky jsou čisté, žádné karcinogeny, žádné parfémy, barviva stejná, jaká se používají v kosmetice. Nëya sama je BDSM pozitivní a svíčky používá. Ví tedy co dělá. A můžeš si vybrat ze tří úrovní síly😊.

Teď tedy jak na to… Waxplay může být součástí jakékoli scénky, nebo zcela samostatná hra. Je na každém jednom člověku, jak hodně se mu chce věnovat. Já nabízím pár tipů z dlouholeté praxe.

Vosk se dá kapat nebo lít kamkoli na tělo. Opravdu kamkoli. Doporučuji jen dát si pozor na vulvu, uši a oči. Do očí a uší vosk prostě nesmí. Ani omylem. Pokud si nejsi jistý, jak tvůj partner bude reagovat, obličeji se pro jistotu vyhni úplně. I tady platí, že začíná se chůzí a postupem času se dostaneme k běhu.

Vulvu stačí zakrýt potravinářskou folií. Dáma, která bude waxplay přijímat, nebude ochuzena o zážitek a je jistota, že vosk neskončí uvnitř. A podle zkušeností mé subinky, je takový způsob aplikace skvělý. Vosk totiž dlouho a intenzivně hřeje. Nemá však strach, že jí cituji: shoří klitoris.

Teplotu vosku dopadajícího na tělo zásadním způsobem ovlivní výška, ze které kape nebo teče. Tady máš veliký prostor pro experimentování. Dá se dokonale pohrát s psychikou partnera. Můžeš naznačit, že už leješ, ale nelít a podobně. Možnosti jsou nekonečné.

Spousta lidí má strach, že budou mít celou postel nebo hernu od vosku. Upřímně, ano. To opravdu budeš mít. Stačí použít vhodnou podložku. Staré prostěradlo, jednorázové prostěradlo a podobně. Na mnoha českých e-shopech se dá dočíst, že jejich BDSM svíčky se dají vyprat. No, já to zkusil a nepovedlo se mi to.

Oblíbenou kategorií jsou masážní svíčky. Za mě jejich použití pro waxplay spíše nedoporučuji. Jejich teplota je fakt nízká a zažil jsem po nich nepěkné alergické reakce. Pokud má být cílem hry masáž, doporučuji spíše za méně peněz koupit kvalitní, neutrální masážní olej a ten si ohřát.

Waxplay se dá dobře kombinovat s dalšími hrátkami. Plamen svíčky můžeš přiblížit k tělu a ejhle, máme tady fire play. Vosk se z těla dá sloupat pomocí nože. Hle, máme zde knife play. Zásadní je, myslet na SSC a hrát si tak, aby bylo, s kým si hrát příště.

Poznámka téměř pod čarou. Vosk jde sice velmi dobře dolů z kůže, ale téměř nejde sundat z ochlupení. Proto, pokud je tvůj herní partner chlupatý, rozmyslel bych si, zda výsledkem má být i nechtěná depilace.

A na úplný závěr poznámka zcela jistě pod čarou. Vosk jde dobře dohromady s ledem. Napřed místo přejedeš ledem a potom… boží:)